Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to metoda pozbywania się niechcianego tłuszczu. Stanowi zabieg konkurencyjny dla liposukcji lub ją dopełniający. Liposukcja to operacyjny zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu. Te dwa zabiegi różnią się przede wszystkim tym, że jeden jest nieinwazyjny, a drugi — inwazyjny.

Dla kogo polecana jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna polecana jest osobom szczupłym, które zmagają się z nadmiarem trudnego do usunięcia tłuszczu w niektórych partiach ciała. Najczęściej chodzi o takie miejsca jak podbródek, policzki, poduszeczki pod oczami, a także okolice brzucha, ud, pośladków, pleców, pach i ramion. Nie jest natomiast szczęśliwym wyborem dla osób otyłych. To zabieg, który przede wszystkim ma pomóc wymodelować sylwetkę. Nie jest to skuteczna metoda pozbycia się kilogramów. Można za jego pomocą pozbyć się niewielkich ilości tłuszczu, które z różnych powodów, często genetycznych, są trudne do usunięcia nawet przy stosowaniu bardzo intensywnej diety i ćwiczeń. Lipoliza iniekcyjna jest świetnym zabiegiem dopełniającym liposukcję czy abdominoplastykę (operacja plastyczna brzucha), ponieważ świetnie wyrównuje powierzchnię skóry i pomaga zachować elastyczność. To po prostu metoda subtelnego modelowania sylwetki.

Na czym polega zabieg?

Zabieg trwa od 20 do 50 minut w zależności od tego, jakie fragmenty ciała są ostrzykiwane. Dłużej zajmuje zabieg na brzuch, a krócej na przykład na podbródek. Najpierw otrzymuje się znieczulenie miejscowe, po czym do wybranego fragmentu ciała wprowadza się za pomocą cienkiej igły mieszankę substancji, które rozkładają niechciany tłuszcz. W zależności od salonu kosmetycznego mieszanki mogą być różne.
Efekt po zabiegu nie jest natychmiastowy, tak samo, jak po liposukcji. Tłuszcz nie znika nagle w magiczny sposób, ale poddawany jest procesowi rozkładu. Po zabiegu przeprowadzany jest masaż limfatyczny, który pomaga szybciej przetransportować tłuszcz do wątroby, aby mógł zostać wydalony w naturalny sposób z organizmu. Skóra po zabiegu bywa zaczerwieniona i opuchnięta. To normalne i nie należy się tym niepokoić. Nieprzyjemne skutki uboczne miną do około dwóch tygodni, choć najczęściej ustępują po 48 godzinach.

Co znajduje się w roztworze do lipolizy?

Podstawowa mieszanka zawiera fosfatydylocholinę. Jest ona fosfolipidem, który otrzymuje się z soi lub żółtek jaj. To właśnie ta substancja jest odpowiedzialna za proces rozkładu tłuszczu. Warto wybrać się na lipolizę iniekcyjną z użyciem produktu Dermaheal LL. Zapewnia on nie tylko rozkład tłuszczu, ale także wzmocni skórę i pomoże zachować jej elastyczność. Oprócz podstawowego składnika roztworu do lipolizy Dermaheal LL zawiera także multiwitaminy, minerały, aminokwasy, oligopeptyd i L-karnitynę.

Przeciwwskazania

Jak było wyżej, fosfatydylocholinę zawartą w roztworze do lipolizy otrzymuje się z soi lub żółtek jaj. Alergie pokarmowe na te produkty wykluczają więc zabieg. Nie powinno się poddawać zabiegowi lipolizy, jeśli jest się w ciąży lub karmi piersią. Oprócz tego, ponieważ tłuszcz musi zostać metabolizowany, choroby wątroby i nerek są przeciwwskazaniem do lipolizy. Nie wolno podchodzić do zabiegu, jeśli cierpi się na zaburzenia immunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzycę lub padaczkę.