Jak zapuścić włosy, by były piękne i zdrowe?

Włosy rosną przez cały czas, więc teoretycznie ich zapuszczanie jest banalnie proste. Jednak w praktyce szybko okazuje się, że wcale takie nie jest. Rosną dla nas za wolno, ich kondycja też niekoniecznie jest taka, jakiej byśmy oczekiwali. Jak zapuścić włosy, byśmy byli usatysfakcjonowani?

Z włosami jest tak jak z roślinami. Jeśli są mocne i zdrowe, to rosną. Jednak kiedy są kruche, przesuszone i łamiące się, trudno będzie je zapuścić. Dlatego też nie możemy jedynie czekać na to, aż same urosną, musimy zadbać o ich codzienną pielęgnację. Być może warto zdecydować się na dodatkowe zabiegi u fryzjera, nowe kosmetyki i zmienić codzienne nawyki.

Zabiegi, które zregenerują włosy

Kiedy myślimy o tym, jak zapuścić włosy, w pierwszej kolejności przyjrzyjmy się ich kondycji. Jak już było wyżej, słabe i matowe włosy rosną gorzej. Dlatego też zastanówmy się nad specjalistycznymi zabiegami regeneracyjnymi. Jeżeli stosujemy koloryzację, a nasze włosy są bardzo zniszczone, warta uwagi jest regeneracja Olaplex. Sprawdzi się ona także wtedy, kiedy chcemy włosy chronić przed czynnikami zewnętrznymi.

Aby zapuścić włosy, trzeba przyglądać się nie tylko samym włosom, ale również skórze głowy. To ona wpływa na to, w jakiej kondycji są cebulki włosów. Dlatego też innym zabiegiem, który sprawdzi się idealnie, jest regeneracja Kevin Murphy. Podczas tego zabiegu skóra głowy jest odżywiona, nawilżona i oczyszczona. Martwy naskórek się usuwa, a cebulki mają idealne warunki do wzrostu. Istotne jest to, że zabieg daje trwałe efekty, a tym samym włosy będą długo wyglądać zdrowo.

Regularne podcinanie końcówek

Niektóre osoby zapuszczające włosy celowo pomijają kwestię podcinania końcówek. Twierdzą, że w ten sposób włosy szybciej uzyskają pożądaną długość. Nic bardziej mylnego. Rozdwojone i łamiące się końcówki wyglądają fatalnie. Poza tym włosy będą wolniej rosły. Końcówki należałoby podcinać co 2-3 miesiące jeszcze zanim zaczną się rozdwajać. Ponadto sięgajmy po specjalne odżywki i inne kosmetyki, które zapewnią końcówkom ochronę i odżywienie.

Jak zapuścić włosy? Zmienić dietę!

To, co jemy, wpływa na cały nasz organizm, także na włosy. Możemy je wspierać od środka. Wystarczy, że będziemy dbać o zdrową i zbilansowaną dietę. Zwróćmy szczególną uwagę na to, czy w diecie jest dużo kwasu foliowego, biotyny, witamin A, C, D i E. Jeżeli spożywamy ich niewiele, to organizm będzie je kierować do komórek i narządów, gdzie są bardziej potrzebne, a wtedy do włosów nie trafiają. Dobrą propozycją jest suplementacja.

Mycie i odżywianie

Zanim odruchowo sięgniemy po znany szampon w sklepie, przyjrzyjmy się jego składowi. Siarczany, które znajdują się w wielu szamponach, usuwają co prawda zanieczyszczenia, ale jednocześnie naruszają naturalną barierę ochronną. Kupujmy więc tylko te produkty, które są bez siarczanów, a najlepiej postawmy na profesjonalne szampony fryzjerskie. Pod koniec mycia spłuczmy włosy zimną wodą – to zamknie łuski i ochroni przed utratą wilgoci. Musimy też zwracać uwagę na to, by po każdym myciu stosować dobre odżywki do włosów.