Jak pozbyć się cellulitu

Na cellulit narzeka wiele kobiet. To zdeformowana tkanka tłuszczowa, która wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Powierzchnia skóry przy cellulicie jest nierówna i wybrzuszona, dlatego mówi się na nią również „skórka pomarańczowa”.

Do deformacji tkanki tłuszczowej dochodzi wskutek długotrwałego nacisku, który ją zbija. Cellulit najczęściej dotyczy pośladków, ud, brzucha oraz okolic tych rejonów ciała. Istnieją domowe sposoby na pozbycie się cellulitu oraz sposoby doraźne wykorzystujące najnowszą technologię kosmetologiczną. W pozbywaniu się cellulitu może być pomocna na przykład endermologia.

Czym właściwie jest cellulit?

Widoczne grudki na powierzchni skóry to powiększone komórki tłuszczowe, które uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne wokół. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że cellulit to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna. Przez cellulit krążenie krwi i substancji odżywczych w organizmie jest wolniejsze, a substancje gorzej się przyswajają. Procesy metaboliczne w komórkach zwalniają, co wpływa również na mniej skuteczne usuwanie toksyn z organizmu.

Powody powstawania cellulitu

Głównym powodem powstawania cellulitu jest nieprawidłowy, niezdrowy tryb życia. Brak aktywności fizycznej i ciągłe siedzenie wpływa negatywnie na cały organizm, w tym przyczynia się do powstawania cellulitu. Oprócz tego bardzo duży wpływ na tutaj dieta, a konkretniej nadmiar soli i cukru w diecie. Poza tym do powstawania cellulitu przyczyniają się problemy z krążeniem, wahania hormonalne oraz nałogowe palenie papierosów.

Domowe sposoby na pozbycie się cellulitu

Głównym sposobem na cellulit powinna być profilaktyka, czyli stosowanie się do zasad zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna, picie dużej ilości wody i zdrowa dieta to podstawa, by cellulit się nie pojawiał, ale także, by go skutecznie zwalczać. Nie może to jednak być raz na jakiś czas – zdrowy tryb życia powinien być stosowany przez całe życie.

Inne sposoby są raczej doraźne. Cellulit można traktować antycellulitowymi kosmetykami, można stosować przeróżne masaże, jednak tak naprawdę wszystko sprowadza się do regularnych ćwiczeń i jedzenia dużej ilości warzyw i owoców – szczególnie dobre na cellulit są brokuły, szparagi, ananasy i grejpfruty.

Jak endermologia pomaga pozbyć się cellulitu?

Endermologia jest zabiegiem kosmetycznym na ciało, który ma wiele zastosowań. Jednym z efektów jest redukcja cellulitu. Oprócz tego poprawia ogólną jędrność skóry i daje pozytywne efekty przy zwalczaniu rozstępów. Dodatkowo działa rozluźniająco, dzięki czemu ułatwia wyciszenie, zrelaksowanie, uwalnia stres i wszelkie napięcia w ciele. Jakby tego było mało, ma też wspaniałe działanie detoksykacyjne – pomaga usuwać nadmiar toksyn z organizmu.

Endermologia to lipomasaż podciśnieniowy. Zabieg polega na przesuwaniu po ciele klientki urządzenia do endermologii. Urządzenie to wsysa naszą skórę do środka dzięki działaniu podciśnieniowemu, a w środku ugniata skórę klientki pomiędzy rolkami do lipomasażu. Brzmi to dosyć brutalnie, ale jest to przyjemne, relaksujące doznanie.