Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

EPILACJA LASEROWA CIAŁA – RAMIĘ/PRZEDRAMIĘ

Są części ciała, na których owłosienie nie jest wskazane. Jego nadmiar wygląda nieestetycznie i może zniechęcać. Tym bardziej że teraz ceni się idealnie gładką skórę. Jeśli na kształtnych ramionach pojawia się owłosienie, to od razu tracą na atrakcyjności. Jest to krępujące zwłaszcza latem, kiedy tak chętnie sięga się po cienkie i krótkie koszulki i bluzki. Aby pozbyć się owłosienia, wiele osób umawia się na wizytę u kosmetyczki. Zabiegi świadczone w gabinecie kosmetycznym mają znacznie lepszą skuteczność. Jeszcze niedawno korzystano jedynie z depilacji, teraz do wyboru jest jeszcze epilacja.

W przeciwieństwie do depilacji epilacja laserowa ciała polega na całkowitym i trwałym pozbyciu się włosów, dzięki czemu ramię przedramię będzie idealnie gładkie. Z epilacji można skorzystać w naszym salonie w Warszawie. W trakcie zabiegu laser tak mocno oddziałuje w cebulkę każdego włoska, że więcej nie urośnie. To najbardziej skuteczna metoda, ale z racji tego, że włoski rosną w różnym tempie, aby pozbyć się wszystkich, koniecznych może być kilka wizyt.

Epilacja laserowa ciała

Gładkie i pozbawione owłosienia ciało stało się niemal wymogiem. Metod pozbywania się owłosienia jest wiele. Wciąż najczęstszą metodą jest depilacja, ale tuż obok niej pojawiło się pojęcie epilacji. Chociaż są to dwa podobnie brzmiące pojęcia i obydwa dotyczą eliminacji owłosienia, to zabiegi i efekty są zupełnie różne.

W przeciwieństwie do depilacji epilacja laserowa ciała, z której można skorzystać, odwiedzając nasz salon w Warszawie, jest metodą dającą trwałe efekty. Podczas zabiegu cebulki włosów ulegają uszkodzeniu, przez co włos więcej nie wyrośnie.

Na czym polega epilacja laserowa ciała?

W tym zabiegu wykorzystuje się fototermolizę. Emitowana przez laser wiązka światła wnika w głąb skóry, a ciepło dostające się do włosów niszczy ich cebulki, dlatego nie mogą rosnąć. Chociaż jest to metoda trwała, bezbolesna i skuteczna, nie da się pozbyć wszystkich włosów z wybranej partii ciała podczas jednego zabiegu. W zależności od organizmu i samych włosków koniecznych będzie kilka zabiegów. Z reguły podczas jednej wizyty degradacji ulegają cebulki około 20 procent włosów. Po wykonanej serii zabiegów warto po roku lub dwóch skorzystać z zabiegów utrwalających, które podtrzymają efekty.

Przygotowanie do zabiegu

Zaleca się, by miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji mechanicznej, można natomiast sięgać po maszynkę do golenia. Należy zrezygnować z opalania i odstawić leki fototoksyczne i środki światłouczulające. Bezpośrednio przed zabiegiem należy się dokładnie ogolić, ponieważ skóra poddana epilacji musi być gładka i czysta. Nie wolno zatem wykonywać zabiegu na skórze nasmarowanej balsamem czy kremem. Po zabiegu przez krótki czas skóra może być lekko podrażniona, ale zaczerwienienie schodzi po maksymalnie kilku godzinach.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że epilacja laserowa jest bezpieczna i można wykonać ją na różne partie ciała, jest kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim są to ciążą i okres karmienia piersią, opalenizna, łuszczyca, bielactwo, padaczka, czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie preparatów z retinoidami.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa