Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

EPILACJA LASEROWA CIAŁA – BRZUCH

Nadmiar owłosienia na brzuchu jest nieestetyczny i niehigieniczny. Szczególnie uciążliwe jest to latem, kiedy jest gorąco. Poza tym gładka skóra kojarzy się z młodością i dobrym stanem zdrowia. To m.in. z tych powodów mężczyźni odwiedzają salony kosmetyczne i decydują się na depilację woskiem lub laserem. Jednak oba te zabiegi wymagają powtarzalności, a przez to trzeba poświęcić czas i finanse na późniejsze wizyty. Ale Panowie, którzy chcą pozbyć się swojego owłosienia na zawsze, mogą skorzystać z jeszcze jednej rewolucyjnej metody. Mowa o epilacji, którą czasem myli się z depilacją, jednak w odróżnieniu od niej dotyczy trwałego pozbycia się włosów.

Epilacja laserowa ciała sprawi, że brzuch pozostanie na zawsze gładki i nie będą rosły na nim żadne włoski. Jest ona jedną z usług naszego salonu z Warszawy i korzysta z niej coraz większa grupa Panów. Ponieważ włoski rosną w innym tempie, nie sposób usunąć ich wszystkich podczas jednej wizyty. Dlatego też dla pełnej skuteczności, należy nastawić się na kilka zabiegów. Zabieg polega na trwałym uszkodzeniu cebulek, ale jest bezpieczny dla skóry i bezbolesny.

Epilacja laserowa ciała

Gładkie i pozbawione owłosienia ciało stało się niemal wymogiem. Metod pozbywania się owłosienia jest wiele. Wciąż najczęstszą metodą jest depilacja, ale tuż obok niej pojawiło się pojęcie epilacji. Chociaż są to dwa podobnie brzmiące pojęcia i obydwa dotyczą eliminacji owłosienia, to zabiegi i efekty są zupełnie różne.

W przeciwieństwie do depilacji epilacja laserowa ciała, z której można skorzystać, odwiedzając nasz salon w Warszawie, jest metodą dającą trwałe efekty. Podczas zabiegu cebulki włosów ulegają uszkodzeniu, przez co włos więcej nie wyrośnie.

Na czym polega epilacja laserowa ciała?

W tym zabiegu wykorzystuje się fototermolizę. Emitowana przez laser wiązka światła wnika w głąb skóry, a ciepło dostające się do włosów niszczy ich cebulki, dlatego nie mogą rosnąć. Chociaż jest to metoda trwała, bezbolesna i skuteczna, nie da się pozbyć wszystkich włosów z wybranej partii ciała podczas jednego zabiegu. W zależności od organizmu i samych włosków koniecznych będzie kilka zabiegów. Z reguły podczas jednej wizyty degradacji ulegają cebulki około 20 procent włosów. Po wykonanej serii zabiegów warto po roku lub dwóch skorzystać z zabiegów utrwalających, które podtrzymają efekty.

Przygotowanie do zabiegu

Zaleca się, by miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji mechanicznej, można natomiast sięgać po maszynkę do golenia. Należy zrezygnować z opalania i odstawić leki fototoksyczne i środki światłouczulające. Bezpośrednio przed zabiegiem należy się dokładnie ogolić, ponieważ skóra poddana epilacji musi być gładka i czysta. Nie wolno zatem wykonywać zabiegu na skórze nasmarowanej balsamem czy kremem. Po zabiegu przez krótki czas skóra może być lekko podrażniona, ale zaczerwienienie schodzi po maksymalnie kilku godzinach.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że epilacja laserowa jest bezpieczna i można wykonać ją na różne partie ciała, jest kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim są to ciążą i okres karmienia piersią, opalenizna, łuszczyca, bielactwo, padaczka, czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie preparatów z retinoidami.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa