Zapoznaj się z naszą listą zabiegów

Endermologia

Zdrowy i zadbany wygląd jest istotny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Kiedy więc na twarzy pojawiają się blizny, a sylwetka zaczyna się zaokrąglać, zwykle cierpi na tym pewność siebie. Endermologia to zabiegi, które pomagają w regeneracji skóry poprzez stymulowanie tkanki łącznej. Skutkiem tego jest między innymi zwiększenie ilości wytwarzanych przez organizm białek. Podnosi się również produkcja kolagenu i elastyny, wpływających na jędrność skóry czy wymodelowanie sylwetki. Program terapii ustalany jest indywidualnie, w zależności od obszaru, który ma być poddany zabiegom oraz od stanu skóry klienta.

Endermologia na ciało i twarz

Endermologia wykonywana jest za pomocą urządzenia do masażu podciśnieniowego, które oddziałuje na tkankę łączną skóry, zarówno w warstwie powierzchniowej, jak i tuż pod nią. W ramach zabiegu specjalna głowica roluje wybrane fragmenty ciała w różnych kierunkach, pobudzając je w ten sposób do regeneracji. Cały proces jest bezbolesny, a przed jego rozpoczęciem klient zakłada przylegający do ciała kombinezon, zapewniający wysoki poziom higieny.

W gabinecie kosmetycznym w Warszawie do zabiegów endermologii wykorzystujemy sprzęt medyczny Alliance LPG, a do terapii skóry twarzy, szyi oraz dekoltu stosujemy urządzenie Alliance z głowicą Ergolift®. Produkty te służą między innymi do redukcji zmarszczek, przywracania napięcia skórze, ujędrniania sylwetki oraz pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej, także w miejscach, w których nie pomagają ćwiczenia oraz zbilansowana dieta. Masaż podciśnieniowy oczyszcza organizm z toksyn, dzięki czemu następuje poprawa samopoczucia. Metodę endermologii stosuje się również w celu redukcji cellulitu, zmniejszenia rozstępów i obrzęków po operacjach medycyny estetycznej oraz wygładzenia skóry. Jest ponadto sposobem na zmniejszenie dolegliwości bólowych, na przykład w obszarze kręgosłupa.

Ile zabiegów należy wykonać?

Do osiągnięcia pożądanego rezultatu odmłodzenia skóry, zmniejszenia dolegliwości bólowych lub wymodelowania sylwetki potrzeba zwykle około dziesięciu zabiegów. Już po pierwszej sesji endermologii można jednak odczuć zwiększenie napięcia tkanek, odprężenie oraz poprawę kondycji skóry. W zależności od indywidualnych zaleceń, zazwyczaj klient zjawia się w naszym gabinecie kosmetologicznym w Warszawie dwa lub trzy razy w tygodniu, gdyż taka częstotliwość zabiegów pozwala osiągnąć najlepsze efekty.

Czas jednej sesji uzależniony jest od wielkości obszaru skórnego, który ma być poddany masażowi podciśnieniowemu. Przed rozpoczęciem zabiegów endermologii wszystkie kwestie związane z terapią są szczegółowo omawiane z klientem.

Przeciwwskazania do zabiegów

Istnieje kilka chorób i dolegliwości, które stanowią przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów. Są nimi choroby skóry oraz stany zapalne, które przynajmniej tymczasowo uniemożliwiają przeprowadzenie endermologii. Nie należy również wykonywać jej w przypadku wykrycia choroby nowotworowej lub zapalenia żył, a także w czasie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych. Jeśli masz wątpliwości, czy w Twoich dolegliwościach zabiegi są wskazane, zapytaj o to swojego lekarza lub skontaktuj się z naszym kosmetologiem.

Poza różnymi schorzeniami, stanem uniemożliwiającym wykonanie endermologii jest także ciąża. Jeśli więc klientka chce skorzystać z terapii, powinna zaczekać z udaniem się do gabinetu kosmetologicznego do kilku miesięcy po porodzie. Po naturalnej regeneracji organizmu przystąpi wówczas do zabiegów, które sprawdzą się między innymi jako wsparcie w dążeniu do odzyskania figury sprzed ciąży.

Jakie są wskazania?

Z pewnością powinny go wykonać osoby planujące liposukcję(odsysanie tłuszczu). Jednak istnieje jeszcze wiele innych przyczyn, dla których warto wykonać Endermolgie lpg. Zabieg ten kierujemy do kobiet, które chcą wyszczuplić, ujędrnić, wygładzić, a także wymodelować swoje ciało.
Dzięki niemu pozbędą się cellulitu, wyrzeźbią sylwetkę, a także pobudzą fibroblasty do produkcji kolagenu i kolastyny.

Jednak dzięki temu, że endermologia opiera się na reakcji biologicznej to wskazaniem do jej przeprowadzenia, mogą być również: zaburzenia przemiany materii, ale także krążenia żylno-limfatycznego. Warto przeprowadzić ją również u osób cierpiących na nerwobóle, wady postawy, a także u tych, mających skłonności do gromadzenia wody w organizmie.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Tak, mimo tego, że endermologia to zabieg, który jest dość łagodny, a przy tym nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania i nie wiąże się z długotrwałym okresem rekonwalescencji. Nie mogą go wykonywać osoby, które cierpią na choroby nowotworowe, zapalnie żył, przepuklinę, różnego rodzaju infekcje czy stany zapalne, a także osoby, które na swojej skórze mają tłuszczaki, naczyniaki, wysypki oraz guzki. Zabieg ten nie jest wskazany również dla kobiet do 3 miesięcy po porodzie i do 6 miesięcy po cesarskim cięciu oraz osób zażywających leki przeciwzakrzepowe.

Jakie są efekty zabiegu Endermolgi lpg?

O sile i trwałości uzyskanych efektów decydują indywidualne predyspozycje każdej osoby. Na ich skuteczność może wpływać stosowanie się do zaleceń kosmetologa, a także aktywność fizyczna i właściwa dieta.

Ogólnym efektem tego zabiegu jest wysmuklona, bardziej jędrna sylwetka, napięta i rozświetlona skóra, a także organizm wolny od toksyn. Żeby zobaczyć efekty pacjent powinien wykonać 10-20 zabiegów. Ich liczba jest zależna od indywidualnych predyspozycji danego człowieka, ale również od jego oczekiwań odnośnie efektu końcowego.